ul. Francuska 78,
40-507 Katowice

Sekretariat WORD
32 359-30-31

HOT-INFO

Z wizytą u katowickich strażaków

W niedzielę 15 września gościliśmy w Katowicach-Kostuchnie na pikniku organizowanym przez tamtejszą Ochotniczą Straż Pożarną.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W dniu 14.09.2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach był jednym z partnerów III Zawodów Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju.

Czytaj więcej...

Impreza plenerowa pod patronatem Wiceministra Sprawiedliwości

31 sierpnia w Lędzinach odbyła się impreza plenerowa pod patronatem Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika promująca bezpieczeństwo ruchu drogowego, związana ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego.

Czytaj więcej...

Spotkanie przedstawicieli GSOS

W dniu 07.08.2019 r. w siedzibie WORD Katowice odbyło się spotkanie przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców zrzeszonych w Górnośląskim Stowarzyszeniu Ośrodków Szkolenia z przedstawicielami WORD Katowice oraz zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla OSP w Siewierzu

W dniu 05.08.2019 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach udzielił wsparcia rzeczowego  Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu w postaci zestawów oświetlenia drogowego typu Flar LED, służących do zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych oraz oznakowania pojazdów straży pożarnej podczas działań w pasie drogowym jak i informowaniu kierowców o zbliżaniu się do miejsca zdarzenia. Jednostka OSP nieodpłatnie podejmuje liczne działania ratownicze na drodze ekspresowej wiodącej z Katowic do Warszawy, udzielając rocznie pomocy kilkudziesięciu uczestnikom zdarzeń w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Zmiany od 2020 r.

Limit 9 egzaminów dziennie na jednego egzaminatora
Nowelizacja przepisów przewiduje, że egzaminator w ciągu dnia będzie mógł przeprowadzić maksymalnie 9 egzaminów praktycznych w zakresie prawa jazdy kat. B oraz nie więcej niż jeden egzamin praktyczny w ciągu 50 minut. Zmiana była podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców.

Czytaj więcej...

27 kwietnia w Centrum Sportów Letnich i Wodnych – Dąbrowa Górnicza odbył się festyn z okazji otwarcia sezonu rowerowego 2019.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach po raz kolejny był współorganizatorem festynu otwierającego sezon rowerowy 2019 w Dąbrowie Górniczej. Impreza odbyła się 27 kwietnia w Centrum Sportu i Rekreacji. Otworzył ją Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, który zachęcał wszystkich rowerzystów do bezpiecznego korzystania z miejskich ścieżek rowerowych.

Czytaj więcej...

Konkurs „Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze"

„Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze" - to tytuł konkursu, adresowanego do uczniów szkół licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym oraz miejskich i gminnych ośrodków kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Konkurs przygotował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Kuratorium Oświaty, TVP-3 Oddziałem w Katowicach oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Europejski dzień przywracania czynności serca.

 Nie mogło nas tam zabraknąć...
Czytaj więcej...

Piknik Nauki i Kultury

8 czerwca 2018 r. zapraszamy do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach, gdzie po raz szósty odbędzie się rodzinny Piknik Nauki i Kultury. Poznaj naukowe Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Weź udział w pokazach na temat energii i klimatu, przyrodniczych warsztatach dla dzieci i szalonych zabawach. Zaśpiewaj Bajkową Drużynę z Kasią Klich i posłuchaj światowych przebojów. Zaś koncert finałowy pt. Niezapomniany Joe Cocker i przeboje świata wykona Jacek Kawalec. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

IX Puchar Dyrektora WORD Katowice

19.05.2018 na placu manewrowym katowickiej siedziby WORD zmierzyli się najlepsi instruktorzy nauki jazdy. Pokazali jak perfekcyjnie zapanować nad pojazdem i udzielić pierwszej pomocy. Wszystko w ramach zawodów o IX Puchar Dyrektora WORD Katowice.

Czytaj więcej...

Nowe znaki dla Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w WORD Dąbrowa Górnicza

 Na specjalne zamówienie WORD Katowice odział w Dąbrowie Górniczej pracownia plastyczna Teatru Dormana wykonała takie oto miękkie i pluszowe znaki drogowe. Mamy nadzieję, że umilą naukę przepisów ruchu drogowego nie tylko dzieciom 
Czytaj więcej...

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie w PZS w Lędzinach

10 lutego razem z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach Akademii Młodego Kierowcy odwiedziliśmy Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Młodzież odbyła zajęcia  w podgrupach na temat przestępstw i wykroczenia komunikacyjnych, prawa karnego w kontekście problematyki alkoholowej i narkotykowej związanej z uczestnictwem w ruchu drogowym oraz pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku - w tym również w aspekcie psychologicznym. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość skorzystania z symulatorów jazdy, urządzeń do badania czasu reakcji i alkogoogli.

Czytaj więcej...

Jedź z głową 2016 - BRENNA

W niedzielę 29 maja jako współorganizatorzy uczestniczyliśmy w pierwszej imprezie z cyklu „JEDŹ Z GŁOWĄ 2016”, która miała miejsce w Brennej.

Celem mającej już ośmioletnią tradycję imprezy jest promowanie bezpiecznych zachowań dzieci poruszających się rowerami  po drogach publicznych.

Czytaj więcej...

Przywitanie Wiosny w Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

21 marca wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wiedzę na temat ruchu drogowego mogli sprawdzić w przygotowanym turnieju. Nagrodziliśmy także zwycięzców konkursu na najpiękniejszy latawiec.

Czytaj więcej...

2019 © WORD Katowice All Rights Reserved.

 Niniejsza strona w celu poprawnego działania używa plików cookies.